Szanowni Państwo,

Organizatorzy Kongresu Solidarności Polsko-Ukraińskiej zwracają się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w ankiecie, adresowanej do wszelkich podmiotów współpracujących z ukraińskimi partnerami lub działających na rzecz Ukrainy i ukraińskich obywateli czasowo przebywających w Polsce.
Wiemy, jak bardzo zajęci są dziś wszyscy ci, którzy zajmują się tego rodzaju działalnością, ale prosimy Państwa o wypełnienie tej ankiety, bo bardzo zależy nam na uzyskaniu jak najpełniejszego obrazu polsko-ukraińskiej współpracy. Chcemy poznać jej charakter, największe osiągnięcia i najpoważniejsze wyzwania oraz dowiedzieć się o szansach i nadziejach, jakie Państwo wiążą z tą współpracą.
Chcielibyśmy, aby doświadczenie tej współpracy stało się fundamentem prawdziwego partnerstwa, dzięki któremu będziemy mogli mówić o wzajemnych korzyściach, wspólnej przyszłości w bezpiecznej Europie i bezpiecznym świecie, o wspólnej trosce o naszą teraźniejszość i dbałości o dziedzictwo.

Pierwsza prezentacja wyników tej ankiety odbędzie się podczas Kongresu Solidarności Polsko-Ukraińskiej w Teatrze Polskim, w dniu 14 czerwca 2023 r.

Ankieta będzie odzwierciedlać faktyczny stan współpracy polsko-ukraińskiej, jeśli wiele podmiotów zaangażuje się w jej wypełnienie i przekaże informacje o swojej działalności. Zachęcamy do tego, by ankietę wypełniały osoby bezpośrednio zajmujące się pracą z Ukrainą, czy na rzecz Ukrainy, gdyż przypuszczamy, że w przypadku większych organizacji czy instytucji to te osoby posiadają największą wiedzę w interesującej nas dziedzinie.

Ankieta składa się z 12 pytań o meritum i kilku tzw. "pytań metryczkowych". Odpowiedź na ankietę zajmie około 20 minut. Prosimy o wypełnienie ankiety również wtedy, gdy nie mają Państwo odpowiedzi na niektóre pytania. Zachęcamy do podzielenia się ankietą ze wszytkim zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami, do których mogliśmy nie dotrzeć, a które współpracują z Ukrainą i na rzecz Ukrainy.
Na odpowiedzi czekamy do 5 czerwca 2023 r.

 

>>>>>PRZEJŚCIE DO ANKIETY<<<<<

 

Jeśli Państwo mają pytania lub uwagi dotyczące tej ankiety, prosimy o maile na adres kongres@karta.org.pl

 

Martyna Bogaczyk, FED
Zbigniew Gluza, Fundacja Karta
Mirosława Keryk, Fundacja Nasz Wybór / Ukraiński Dom
Mirosław Skórka, Związek Ukraińców w Polsce